Jaké techniky používám při své práci


Hlubinná imaginace a vizualizace

 • Hlubinná imaginace vám umožní spojit se se svým vnitřním světem a hlasem 

S ním jste jste neustále v kontaktu, často ale na nevědomé úrovni. Vaše skutečné já na vás stále hovoří a posílá vám signály, ale rozhovor musí být obousměrný. V imaginaci se na něj naladíme, napojíme a pomocí této jednoduché techniky se začnou samy vynořovat odpovědi a uvědomění.

 • Znovu objevíte to, co už dávno víte. Vše máte v sobě.
 • Nic neopravujete.

Budete dobrovolně pouštět stará přesvědčení, které vám již nadále nejsou k dobru a nacházet takové úhly pohledu, které budou k vašemu nejvyššímu prospěchu. Vaše minulé já, i všechny vzorce a programy tu nejsou proto, abyste se jich drželi, měli z nich pocit viny a báli se, že je s vámi něco špatně. Jsou tu proto, abyste pochopili, co vám již neslouží a kudy se vydat dále.   

 • Průběh imaginace

Imaginaci lze provést v leže či v sedě. Není nutná příprava, jen stručné nastínění problému. Provedu Vás uvolněním těla, až k uvolnění mysli, tím se otevřete vlastní imaginativní schopnosti. Přestanete nad danou situací přemýšlet. Objeví se cesta k podvědomí a spustí se celý proces uvědomění. Vše co v imaginaci vidíte, je v pořádku a postupně se smysl smysl a celek. K rozkrytí vaší situace vás povedu s pomocí průvodců, kteří nejsou nic jiného, než části vás samých. Využívám přitom nejen imaginace, ale také postupů z regresní emoční terapie a vlastní vizualizační techniky. Především pokud narazíme na téma rodové linie, rodinné dynamiky a dětství. Někdy také minulých životů, pro lepší pochopení života současného. Dále pokud je potřeba odpuštění, vcítění se, rozkrytí emocí a pocitů. Také opakující se vzorce typu strachů, nedostatků, sebekontroly, přijetí zodpovědnosti, pocitů viny a mnoho dalších. Ukáže se Vám zcela nový úhel pohledu, na kterém budeme dále stavět.FEN kineziologie

 • Kineziologie je metoda odblokování témat na mentální (myšlenkové) úrovni, kdy se zobrazí příčina (tzv. fenomén), kde vznikl program, který vám neprospívá. Ten se pak uvolní a zobrazí se nové ladění. 

 • Je potřeba si uvědomit následující - to, že se ve svém životě potýkáte s určitými situacemi, neznamená, že jste špatně nastavení nebo že něco neumíte. Ve svém nitru máte vše, co k životu potřebujete. Podvědomí však bývá často zanesené dnes už nepotřebnými programy, které překážejí ve výhledu. Dříve k nim byl důvod (např. ochrana), teď už spíše "zabírají místo na disku". Když se místo uvolní a zaplní tím, co je zrovna potřeba, vás pohled na situaci se projasní.
 • Nejčastější životní situace, které klienty trápí jsou:

                     - mám strach z ....

                     - nejsem dost dobrá/ý, necítím se přijatá/ý

                     - prožívám určitou situaci a nevím, jak se v ní zachovat, jak se za sebe postavit, nastavit si                                   hranice, nevím, jak reagovat, bolí mě to nebo cítím vztek a bezmoc

                     - řeším problematické vztahy v rodině, na pracovišti; nevím co mě blokuje, abych si našel                                   spokojený vztah nebo práci?

                     - necítím se dobře, nevím proč, mám úzkosti, cítím smutek, vinu, selhání

                     - ovládají mě situace z minulosti, své prožitky jsem dostatečně nezpracoval/a a nyní mi stále                               zasahují do života

                     - dále řešíme různé stavy, jako je pocit apatie, únava, netrpělivost, přebírání zodpovědnosti,                               nerozhodnost

                     - často lidé potřebují podpořit svou sebelásku, zpevnit svůj postoj, projevit své emoce v                                     určitých situacích a v jiných zase umět zachovat klid, naučit se odpočívat, někdo potřebuje                               přestat tlačit na pilu a někdo se zase chce naučit, jak jít do akce a nestagnovat ...

 • Kolik existuje lidí, tolik je situací a scénářů jejich života. Na každý problém existuje řešení. Tím, že se pustíte svých programů, přestanete se limitovat a umožníte, aby řešení mohlo přijít do vašeho života. 
 • Po odbloku vám nový úhel pohledu umožní vnímat dříve problematickou situaci způsobem, který je prospěšný, konstruktivní a harmonický. Přichází úleva, sníží se pocit tlaku a tíhy, a přichází pocity nové, např. klid, radost nebo jen uvědomění, že svůj život lépe zvládám a ovládám.

Bachovy esence

 • Esence se vybírají vždy na negativní emoční stavy, a to takové, které v dané chvíli nejvíce převládají. Působí na lidskou emoční složku. Tím, že ji dostanou do rovnováhy, vyladí se také fyzická rovina a uleví se vám na duši.
 • Časté problémy, se kterými za mnou přicházejí klienti, si můžete přečíst v odstavci o FEN kineziologii. Bachovky se touto metodou krásně doplňují, protože doplňují mentální odblok také na emoční úrovni.
 • Bachovy esence jsou zcela bezpečné, působí pouze na ty negativní emoce, které zrovna máte. Pokud byste si kápli esenci na emoci, kterou máte v harmonii, nestane se nic.
 • V lahvičce dostanete namíchanou směs esencí, může jich být 1 až 7, vše podle vaší potřeby.
 • Lahvička je vždy sterilizovaná a obsah konzervuji lžičkou alkoholu. Pokud jsou Bachovky pro děti nebo vám vadí alkohol ze zdravotních důvodů, je možné nakapat kapky do horkého čaje a alkohol se z povrchu vypaří. Prosím nedotýkejte se kapátkem úst, ani jej nikde nepokládejte, zabráníte tím vniknutí nečistot do lahvičky.
 • V rámci sezení si řekneme, jak vybrané esence fungují a co vyladí ve vašem těle. Na email vám následně zašlu brožurku, kde také naleznete stručný popis všech esencí a postup užívání. 

Moje zkušenosti

 • kurz FENomenologické školy - systém Jednoty, lektor Pavel Bráblík
 • kurz regresních terapií, lektor Ester Davidová
 • kurz Bachových esencí, lektor Sandra Carić
 • odborný vzdělávací program Střediska vzdělávání s.r.o. - Úvod do arteterapie a Rozšiřující profesní kurz arteterapie, lektor Marie Bajnarová 
 • sebezkušenostní a meditační kurz Hlas Tvé Duše, lektor Veronika Wild
 • kurz Ovládněte svojí mysl, lektor Radka Loja
 • kurz Mentální techniky, lektor Radka Loja
 • samostudium v oblasti vizualizačních technik, Sandtray, automatická kresba, práce s emocemi a tělem

Další informace k terapiím

 • Terapie probíhá přibližně v délce 1-3 hodin, podle druhu terapie.
 • Speciální příprava není potřeba. K online sezení potřebujete jen stabilní internetové připojení, klidné místo a ničím nerušený čas pro sebe. Skvělým pomocníkem jsou sluchátka s mikrofonem a šátek na oči, nejsou však nutností. Při vizualizaci si můžete udělat pohodlí v sedě i v leže.
 • Na osobní setkání přijďte pohodlně oblečení. Nápoje a drobné občerstvení zajistím a v případě, že nemáte hlídání pro děti, můžete je vzít s sebou u balíčku č.3, terapií FEN kineziologie a Bachových esencí. 
© 2022 Martina Velecká - Terapie uvědoměním Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!